13 czerwca 2016 Udostępnij

Wybieramy sokowirówkę

​Sok z sokowirówki jest klarowny, ale jednocześnie bardzo pełny. Soki z kartonów sklepowych nie umywają się swoja jakością do tych soków, które można przygotowywać z użyciem wirówki. Jeśli decydujemy się na kupno sprzętu powinniśmy zwracać uwagę na wiele czynników, które mogą decydować o tym, że otrzymamy sok doskonały.

Nie można zapominać, że obecnie można przygotowywać soki również z użyciem wyciskarki. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/sokowirowki/ To urządzenie, które daje nam wyjątkowe możliwości. Jeśli nie chcemy od razu decydować się na kompleksowe urządzenie to rozwiązaniem będzie również kupno wyciskarki do cytrusów, która może być dla nas istotnym wstępem do wyciskania zdrowych oraz smacznych soków. Gdy już kupujemy wirówkę musimy patrzeć na jej wygląd, moc, wydajność czy zastosowany napęd. Te możliwości jakie są będą mocno zróżnicowane, dlatego dosłownie każdy szukać może dla siebie urządzenia idealnie dopasowanego, które spełni oczekiwania.

Moc - Odpowiedni silnik to największa siła takiego urządzenia. Im większa będzie moc tym większa jest wydajność wirówki. Jeśli chcemy przerabiać warzywa takie jak buraki czy seler to wydaje się, że dobrze będzie wybrać urządzenie z mocą 300 600 W, by były w stanie poradzić sobie z takimi surowcami. Jeśli jedynie będą przerabiane surowce miękkie to wydaje się, że rozwiązaniem wystarczającym będzie urządzenie z mocą około 200W. 

Pojemnik - Im większy pojemnik na odpady tym lepiej, ponieważ rzadziej będzie trzeba przerywać swoją pracę związaną z przygotowywaniem soku. Będzie można raz na jakiś czas opróżniać pojemnik. 

Otwór - To również element ważny dla komfortu użytkowania. Jeśli urządzenie ma duży otwór wsadowy to oczywiście istotne będzie to, że bez krojenia będzie można umieszczać w nim surowce. Dlatego w ten sposób sprawdzi się wyjątkowo.

Sito - Sito to bardzo ważny element, który musi być wykonany solidnie i charakteryzować się powinien odpowiednią przepuszczalnością. Ważne będzie to z jakiego surowca będzie wykonane. Lepiej unikać stosowania sita, które jest z plastiku, ponieważ będzie się ono zapychać i niestety nie będziemy mogli w praktyce dobrze wykorzystywać urządzenie. Warto więc zwracać uwagę na to, by nie okazało się, że po krótkim czasie sito jest praktycznie zapchane.