2 czerwca 2016 Udostępnij

Jaki blender kupić?

​Budżet. Najpierw należy sobie określić jaki budżet mamy dostępny na zakup urządzenia. To podstawowa sprawa, ponieważ te obecnie dostępne urządzenia są mocno zróżnicowane. Znajdziemy bowiem blender za około 30 złotych ale są i takie, które kosztują 1000 złotych. Dlatego musimy określić jakie mamy swoje możliwości finansowe. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/

Blender kielichowy czy ręczny? To podstawowy podział blenderów. Blender kielichowy najczęściej ma większa moc i dlatego lepiej radzi sobie z twardymi składnikami. Co wydaje się być ważne to praca nad ciężkimi do przerobienia elementami. Ręczny daje nam nieco więcej mobilności i niekiedy to może mieć istotne znaczenie. Blender ręczny ma nieco mniejszą moc.

Moc. Nie ma sensu kupowanie sprzętu z mocą do 500 W, ponieważ ich możliwości będą mocno ograniczone. Jednocześnie trzeba zwracać uwagę na to, że taki blender nie da również znaczących oszczędności na energii. Lepiej więc wybrać nieco większą moc, która bez problemów radzić sobie będzie z twardymi składnikami, które w obróbce będą trudne. Jeśli chodzi o blendery słabsze nie dadzą one również tak wielu możliwości.

Obudowa blendera. Na rynku mamy dostępne różne blendery z plastiku i stali nierdzewnej. Te drugie będą nieco droższe. Jednak mogą się charakteryzować lepszą jakością wykonania oraz większą wytrzymałością, dlatego dobrze się będą sprawdzać i łatwiej je będzie myć. Jeśli jednak zależeć nam będzie na tanim sprzęcie to wydaje się, że blender z plastiku jest lepszym rozwiązaniem.

Regulacja. Istotnym ułatwieniem w przypadku blendera będzie między innymi możliwość wykorzystywania regulacji prędkości pracy. Warto na to zwracać uwagę i sprawdzić czy producent takie ułatwienie również dla nas przygotował, ponieważ często będzie ono miało istotne znaczenie i trzeba na nie zwracać uwagę. Powinno się również sprawdzać jak wygląda proces mycia takiego urządzenia. Na tą sprawę powinniśmy zwrócić uwagę, by rzeczywiście z zadowoleniem wykorzystywać taki blender ciesząc się także wygodnym myciem.