21 czerwca 2016 Udostępnij

Sokowirówka - jej dodatkowe wyposażenie i nietypowe funkcje

Sokowirówek w sklepach jest naprawdę bardzo wiele. Duża cześć z nich ma również dodatkowe opcje, które mają istotne znaczenie i muszą być brane pod uwagę. Jednak tutaj każdy musi sobie rozważyć jakie elementy dla niego będą najważniejsze i na co powinno się w szczególności zwracać uwagę.

Wymienne części sokowirówki. Te bardziej nowoczesne i lepsze sokowirówki będziemy mogli rozbudowywać, ponieważ istnieje w nich możliwość wymiany niektórych części. Kubek miksujący pomaga nam przygotowywać koktajle, sosy oraz desery. Niekiedy dostaniemy także malakser, który pozwoli nam siekać owoce czy warzywa do sałatek.  (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/sokowirowki/) Dobrze sprawdzi się żarnowy młynek, który będzie odpowiadał za mielenie kawy, ziarna słonecznika czy przypraw. W niektórych wirówkach mamy również specjalne noże, które odpowiadać będą za kruszenie lodu, dlatego będzie można sobie przygotowywać pyszny koktajl na zimno. Można znaleźć również sokowirówki, które zgniatają i wyciskają sok z owoców, pestek i ziół.

Powiększony otwór na całe owoce i warzywa. W wielu urządzeniach mamy możliwość wkładania surowca wyłącznie pokrojonego, ale coraz częściej mówi się o takich urządzeniach, które mają również otwór XXL, który będzie świetny, gdy nie mamy czasu kroić owoców. Tutaj całe jabłko czy pomarańcz dostaną się bez problemu. Dlatego sok będzie można wyciskać nawet bez obierania.

Uchwyt z blokadą bezpieczeństwa. Większe bezpieczeństwo będzie nam gwarantować specjalny uchwyt, który ma ramię blokujące i tym samym odpowiednie zamknięcie będzie pewne. Istnieją również wirówki z kilkoma różnymi filtrami co pozwala przygotowywać soki, sosy czy zupy. To wyjątkowo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Możliwości tych urządzeń są cały czas zwiększane i można zauważyć, że charakteryzują się one doskonałą jakoscią. Można w nich wybierać również tempo pracy, którą będą wykonywać. Niektóre mają nawet do pięciu poziomów szybkości. Dzięki temu wszystko co będziemy przygotowywać będzie miało idealnie dopasowaną konsystencję i będzie nam idealnie smakowało.