13 maja 2022 Udostępnij

Koktajle i smoothie zastępujące posiłki Keto

Jedną z największych barier, jakie ludzie napotykają, gdy chcą się zdrowo odżywiać, jest czas. Mając dużo pracy, rodzinę, którą trzeba się opiekować, lub przyjaciół, z którymi trzeba spędzać czas, przestrzeganie diety i programu ćwiczeń może zejść na dalszy plan.

Dlatego tak wiele osób sięga po wygodne koktajle zastępujące posiłki keto, smoothies i gotowe posiłki, które odpowiadają ich celom zdrowotnym. Koktajl zastępujący posiłek keto nie jest wyjątkiem.

W 2020 r. dieta keto była jedną z najpopularniejszych diet w Ameryce w celu utraty wagi. Niektóre badania pokazują, że dieta ta może mieć również pozytywny wpływ na chorobę Alzheimera, cukrzycę, padaczkę i raka.

Jeśli szukasz łatwego sposobu na trzymanie się parametrów planu posiłków keto, smoothies zastępujące posiłki keto są rozwiązaniem, które sprawdza się u wielu osób.

Jak więc to działa i co muszę wiedzieć, aby przygotować koktajl zastępujący posiłek keto? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działa keto?

Dieta ketogeniczna to nisko-węglowodanowy, wysokotłuszczowy plan żywieniowy, który utrzymuje organizm w stanie ketozy poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi. W tym stanie organizm skuteczniej spala tłuszcz, a wątroba może przekształcać ketony w energię dla mózgu.

Istnieje kilka sposobów działania diety low carb, przy czym standardowa metoda skupia się na ograniczeniu węglowodanów netto i zastąpieniu ich tłuszczem oraz odpowiednią ilością białka. Standardowa proporcja to 70 procent kalorii pochodzących z tłuszczu, 25 procent z białka i tylko 5 procent z węglowodanów netto.

W niektórych przypadkach ludzie stosują dietę cykliczną, przestrzegając powyższej proporcji przez pięć dni w tygodniu i jedząc więcej węglowodanów w pozostałe dwa dni. Inni zwiększają spożycie węglowodanów wraz z większą ilością ćwiczeń. Niektórzy jedzą codziennie więcej białka.

Niezależnie od tego, jak stosujesz dietę keto, dodanie wygodnych w użyciu koktajli zastępujących posiłki keto i smoothies może pomóc w przestrzeganiu proporcji składników odżywczych przy jednoczesnym osiągnięciu celów związanych z utratą wagi.

Jest to często bardziej praktyczne niż przygotowywanie własnych posiłków, co może być czasochłonne, a dla osób zapracowanych może być nawet katalizatorem, który sprawia, że dieta staje się zbyt trudna do utrzymania.

Do swojego programu włącz także dużo ćwiczeń . Pobudza to metabolizm, spala kalorie, buduje siłę i wytrzymałość oraz poprawia nastrój.

Opcje koktajli zastępujących posiłki keto

Masz dwie opcje, jeśli chodzi o koktajle zastępujące posiłki keto - możesz skorzystać z przepisów keto i zmiksować własne smoothie lub koktajle. Możesz też kupić gotowe wersje przepisów na koktajle keto.

W obu przypadkach wybrana opcja zastąpienia posiłku jest zgodna z proporcjami składników odżywczych i pomaga pozbyć się zgadywania związanego z trzymaniem się diety.

W przeciwieństwie do koktajli będących częścią innych planów żywieniowych, wersje keto w mniejszym stopniu zawierają owoce. Dzieje się tak dlatego, że owoce mają wysoką zawartość węglowodanów, co sprawia, że wiele z nich jest zabronionych w ramach ograniczeń diety. Keto smoothie to naturalnie także smoothie o niskiej zawartości węglowodanów.

Są one bogate w zieleninę, choć niektóre zawierają owoce o niskiej zawartości cukru. W wielu z nich znajdziesz również substancje słodzące typu no-carb i białko w proszku. Białko w proszku ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniego poziomu makroskładników odżywczych.

Siemię lniane, olej kokosowy, orzechy, awokado, nasiona chia, mleko kokosowe, białko w proszku, masło migdałowe i jogurt to inne składniki, które mogą pojawić się w Twoim keto smoothie. Owoce, których spożywanie jest zalecane w diecie ketogenicznej to truskawki, jagody i maliny.

Jeśli zdecydujesz się na zakup gotowych koktajli zastępujących posiłek keto, zbilansowanie składników odżywczych zostało już wykonane za Ciebie. Upewnij się, że sprawdziłeś zawartość gramów tłuszczu, gramów białka i gramów węglowodanów netto w każdym smoothie, który bierzesz pod uwagę. Prawdopodobnie będziesz musiał dodać dodatkowe białko w proszku.

Znalezienie zamienników posiłków "on-the-go" nie zawsze jest łatwe, dlatego Blendtopia oferuje pyszne opcje dla osób prowadzących keto styl życia.

Pamiętaj, że nie zastąpisz każdego posiłku koktajlem lub smoothie keto. Nadal będziesz musiał spożywać posiłki z pełnowartościowych produktów w ciągu dnia, jednocześnie kontrolując zawartość węglowodanów netto. Czytaj także: Low Carb Smoothie Love

Zalety diety keto

Istnieje wiele korzyści z diety keto, które można wykorzystać i to jest prawdziwe, gdy używasz opcji wymiany posiłków i kiedy nie.

Jedną z podstawowych korzyści jest utrata wagi. Ponieważ duży procent dziennych kalorii pochodzi z tłuszczu, można zauważyć, że apetyt jest zaspokajany przez dłuższy czas, co zmniejsza ryzyko przejadania się.

Jednocześnie przejście na dietę keto może pomóc w przyspieszeniu metabolizmu. Oznacza to, że organizm spala więcej kalorii, nawet w stanie spoczynku.

Ponieważ keto pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, może również przyczynić się do poprawy stanu trądziku. Redukcja złych bakterii w jelitach, która następuje po ograniczeniu węglowodanów i cukru, może również pomóc w rozwiązaniu problemów skórnych.

Pod warunkiem, że wybierasz zdrowe tłuszcze jako część swojej diety keto; plan posiłków ma również potencjał, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, niektórych rodzajów raka, demencji i drgawek.

Korzyści z koktajli i smoothies zastępujących posiłki keto

Wybierając pełnowartościowe zamienniki posiłków, zyskujesz kilka dodatkowych korzyści, oprócz tych wymienionych powyżej. Najlepszą z nich jest wygoda, jaką oferują koktajle i smoothie zastępujące posiłki.

Pozwalają one uniknąć zgadywania, jakie proporcje tłuszczów, węglowodanów netto i białek należy zachować podczas posiłku. To świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które potrzebują zamiennika posiłku, ale nie mają czasu na jego przygotowanie. Zwracaj uwagę na składniki, większość koktajli zastępujących posiłek zawiera dodatek cukru i nie jest przyjazna dla keto, więc bądź czujny.

Nawet jeśli zdecydujesz się na przygotowanie własnego, pysznego koktajlu, który będzie pasował do Twoich makroskładników, ilość potrzebnego czasu jest znacznie mniejsza niż gotowanie tradycyjnego posiłku. To sprawia, że są one idealne na pracowite poranki i szybkie obiady w ciągu dnia pracy.

Jednocześnie koktajle i smoothies zastępujące posiłek keto mają wysoką zawartość składników odżywczych i niską zawartość cukru. Ponieważ są bogate w zieleninę i niektóre owoce, dostarczają sporej dawki witamin i przeciwutleniaczy.

Wybór diety keto

Jeśli twoim celem jest utrata wagi, dieta keto może być dla ciebie odpowiednia, ale warto najpierw omówić ją z lekarzem, aby upewnić się, że jest zgodna z twoim obecnym stanem zdrowia, zwłaszcza jeśli masz jakieś schorzenia lub przyjmujesz leki. Każdy plan żywieniowy należy omówić z lekarzem.

Dodanie do swojej rutyny koktajli i smoothies zastępujących posiłki keto to prosty sposób na utrzymanie się na dobrej drodze, nawet jeśli przeszkadza Ci w tym zabiegane życie.

Zapoznaj się z naszymi pudełkami subskrypcyjnymi , aby zadbać o codzienną dietę lub wybrać koktajl na szybki reset.

Czy wiesz, że Blendtopia ma w swojej ofercie organiczne, organiczne zamienniki posiłków keto smoothies? Nie, to nie jest zbyt piękne, aby było prawdziwe, zauważyliśmy zapotrzebowanie na nisko-węglowodanowe i nisko-cukrowe smoothie i zdecydowaliśmy, że nie możemy czekać! Wprowadziliśmy trzy superfoods low-carb keto smoothies, które są gotowe do miksowania i popijania w około 30 minut!

Linia keto smoothie Blendtopia ma kilka poważnych zalet, sprawdź to:

  • Low-carb
  • Niska zawartość cukru
  • Certyfikat Keto
  • Wegańskie
  • Organiczna
  • Nie-GMO
  • Bezglutenowe
  • Bez nabiału

Nasze nowe smoothie low-carb dostępne są w trzech różnych smakach, którym nie sposób się oprzeć:

Keto Berry: Smakuje jak jagodowa lemoniada!

Keto Green: Smakuje jak woda kokosowo-ogórkowa doprawiona imbirem i cytryną.

Keto Chocolate Chai: Smakuje jak czekoladowe chai latte Twoich marzeń!