15 czerwca 2016 Udostępnij

Jaką wybrać sokowirówkę?

​Sokowirówka w domu może nam zapewnić zdrowe soki z owoców i warzyw. Jeśli wiemy, że dla nas najlepsze są cytrusy to wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą zawsze wyciskarki do cytrusów. Należy jednak rozważyć, czy nie będziemy wykorzystywać innych owoców, ponieważ wtedy lepiej będzie zdecydować się na jakieś rozwiązania w postaci całej wyciskarki. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/sokowirowki/)  W ten sposób można praktycznie ograniczyć ilość kupowanych innych soków.

Moc sokowirówki - Sokowirówki o większej mocy (300-600 W) są w stanie wycisnąć sok nawet z twardych warzyw (selera, marchwi czy buraków) i owoców. 600 W to już jednak za dużo jeśli robimy soki owocowe lub owocowe-warzywne. Dlatego też, kupując sokowirówkę warto zainwestować w sprzęt o mocy około 300 W.

Wielkość pojemnika -  Sokowirówki są wyposażone w pojemniki na odpadki o pojemności, która będzie zróżnicowana. Jest to oczywiście ważna kwestia i trzeba sobie rozważyć jak dużo będziemy robić soku, ponieważ im więcej soku robimy, dla większej ilości osób tym większy pojemnik będzie dla nas odpowiedni. Trzeba wziąć to pod uwagę, by nie trzeba było ciągle go opróżniać.

Co jeszcze jest istotne? Ważną rzeczą będzie również wielkość otworów, do których będziemy wkładać owoce i warzywa. Im mniejszy jest otwór tym bardziej będzie trzeba kroić surowiec i będzie to kłopotliwe Pojemniki na sok również mogą być zróżnicowane, co trzeba sprawdzić? Im większy pojemnik tym więcej soku będziemy mogli sobie za jednym razem przygotować co również ma istotne znaczenie. Warto także brać pod uwagę jak będzie można myć takie urządzenie. Jest to ważne, ponieważ jeśli będziemy często przygotowywać sok to musimy zwracać uwagę na mycie, by było proste oraz by dało się niektóre elementy umieszczać również w zmywarce, ponieważ w ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie można zadbać o czystość takiego urządzenia. Dzięki temu również będzie chciało się nam przygotowywać soki, ponieważ nie będzie nas denerwowało trudne mycie takiego urządzenia.