23 marca 2021 Udostępnij

Jak zrzucić zbędne kilogramy dzięki aktywności fizycznej i diecie?

Skuteczne odchudzanie to połączenie ćwiczeń i odpowiedniej diety.

Ćwiczenia: od czego zacząć?

Skuteczne odchudzanie nie oznacza szybkiej utraty wagi, ale prawidłowe, stopniowe chudnięcie, które bez zakłócania procesów metabolicznych doprowadzi do upragnionego celu. Najważniejsze, żeby się nie spieszyć. Domowe diety i ćwiczenia często nie dają widocznych rezultatów. Tuż przed rozpoczęciem odchudzania należy skonsultować się z dietetykami i instruktorami fitness, którzy opracują specjalny program. Ten program można stosować w domu, niekoniecznie na siłowni. Chociaż bez wątpienia siłownia ma swoje zalety.

Od czego zacząć i jakie ćwiczenia należy wykonać, aby skuteczne odchudzanie było nie tylko możliwe, ale i rzeczywiste? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy ma swoje własne indywidualne cechy. Wchodząc na siłownię instruktor szczegółowo pyta nas o zwyczaje, dietę i ćwiczenia, które dana osoba wykonywała wcześniej. Nawet różnice, takie jak posiadanie samochodu, wpływają na wybór konkretnego programu odchudzania. Dla tych, którzy nie są dostatecznie przygotowani, odpowiednie są zajęcia na sprzęcie sercowo-naczyniowym, w skład których wchodzi bieżnia, rower treningowy i wiosłowanie. Ćwiczenia te są związane z aerobikiem.

Aby tłuszcz zaczął się rozkładać, trening aerobowy musi być dość długi. Tyle, aby spalił się pierwszy glikogen, który jest w mięśniach. Tłuszcz zaczyna się topić w 25 minucie sesji. Dlatego czas ćwiczeń powinien wynosić 1 - 1,5 godziny.

Diety odchudzające: jaką wybrać?

Nie spiesz się przy wyborze diety, ponieważ może to prowadzić do rozczarowania, stresu i problemów zdrowotnych w przyszłości. Większość ludzi uważa, że diety służą wyłącznie do odchudzania, ale diety mogą rozwiązać znacznie szerszy zakres problemów.

Większość diet odchudzających jest poważnym obciążeniem dla organizmu, co może prowadzić do zaostrzenia chorób przewlekłych. Jak pokazuje praktyka, każda kolejna dieta jest mniej skuteczna od poprzedniej, niezależnie od jej nazwy i składu. Przy wyborze diety, należy kierować się zasadami (Dowiedz się więcej), aby osiągnąć maksymalny efekt przy minimalnych kosztach. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie, ile kilogramów musisz stracić. Na podstawie tych danych oblicz, jak długo powinna trwać dieta. W ciągu tygodnia, bez problemów dla organizmu, zaleca się zrzucić 1-2 kilogramy (odpowiednio 4-8 na miesiąc). Tych liczb nie należy przekraczać. Jeśli okaże się, że czas trwania diety powinien wynosić 1 miesiąc, nie należy rozpoczynać diety, która obiecuje zrzucenie kilogramów w ciągu 5-7 dni. Konieczne jest przemyślenie i zaplanowanie, co będziesz robić po diecie. Kiedy wrócisz do normalnego trybu, naturalnie z czasem zrzucone kilogramy wrócą na swoje miejsce. Najlepiej skupić się na diecie 14 dniowej. Taka dieta zostanie zaakceptowana przez organizm, gdyż w tym przypadku wybór pożywienia jest bardziej zróżnicowany i w przyszłości będzie ci łatwiej kontrolować wagę. Podczas takich diet konieczne jest ograniczenie spożycia tłuszczów i białka. Błonnik i węglowodany należy spożywać w takim samym zakresie. Nie ograniczaj w swojej diecie owoców i warzyw - dzięki nim będziesz wydajny i nie będziesz zakłócać pracy jelit, co często ma miejsce przy dietach.

Dieta pudełkowa: ile można schudnąć?

Dieta pudełkowa taka jak w Cateromarket.pl pozwala nam zrzucić nawet do 4-7 kilogramów w trzy tygodnie. Każde dzienne menu jest zbilansowane pod względem odżywczym i kontrolowane pod względem kalorii. Takie plany zdrowego odżywiania zostały opracowane przez ekspertów ds. Żywienia, co pomoże ci schudnąć w łatwy (i smaczny) sposób, bez stosowania diet deprywacyjnych, stresu i niepowodzeń.