3 czerwca 2016 Udostępnij

Blender kielichowy - jaki najlepszy? jak wybrać?

​​Blender kielichowy to podstawowe urządzenie, które wykorzystuje się w kuchni. Przydaje się ono przy okazji robienia różnorakich potraw. Można będzie w nim miksować zupy, przygotowywać sobie smaczne kremy oraz koktajle czy smoothie. Wiele osób w ogóle nie będzie w stanie wyobrazić sobie gotowania bez użycia blendera. Dlaczego warto mieć go w kuchni?

Przede wszystkim rozdrabniacz kielichowy to taki element, który zdecydowanie ułatwia nam pracę, ponieważ jest praktyczny i wygodny. Składa się z podstawy z kielichem, gdzie znajdują się umieszczone ostrza. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)  Najważniejsze kwestie, na jakie przy wyborze należy zwracać uwagę to:

pojemność kielicha – im większa będzie pojemność tym na raz więcej jedzenia będzie można sobie przygotowywać. Ma to znaczenie, gdy chcemy przygotowywać potrawy dla wielu osób - jakość wykonania - urządzenie musi być dobrze przygotowane i wszystkie użyte surowce musza być dobrze dobrane, tak by nie wchodziło w reakcje z jedzeniem, które będzie przerabiane. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na jakość dzbanka, który będzie wykorzystywany. Jeśli chodzi o szklane to wyglądają one najlepiej, ale z drugiej strony są one również najbardziej narażone na pęknięcie i zniszczenie.

stabilna konstrukcja – sprzęt będzie pracował na blacie kuchennym i założenie jest takie, że nie trzeba go kontrolować, dlatego odpowiednia stabilność jest bardzo ważna i trzeba na tą kwestię zwracać swoją uwagę.

moc – moc urządzenia jest ważna i im wyższa będzie tym sprzęt będzie mógł dłużej pracować. To ważna kwestia. Słabsze urządzenia mają około 100W, ale tak naprawdę nie będą praktyczne, ponieważ ich możliwości będą minimalne. Natomiast te lepsze sprzęty pracują z mocą nawet na poziomie 1500W.

obroty – ilość obrotów będzie określać prędkość z jaką wirują noże blendera. Warto szukać takich sprzętów, gdzie dostajemy możliwość regulowania tych prędkości do własnych potrzeb

sposób sterowania – najczęściej będziemy dostawać specjalne manualne przyciski albo tez pokrętła., które dadzą nam szanse na włączanie i wyłączenie urządzenia i dopasowanie prędkości z jaką taki sprzęt będzie pracował -

długość przewodu – warto na to zwracać uwagę, ponieważ tak naprawdę sprzęt może być w różnych miejscach ustawiony, dlatego ma to duże znaczenie i warto brać pod uwagę to jak urządzenie jest pod tym kątem wykonane.