27 kwietnia 2022 Udostępnij

Blendtopia: Historia założyciela

Tiffany Taylor, założycielka Blendtopia

Kiedy zbliża się kolejny rok mojej pracy w świecie startupów i obchodzę urodziny numer dwa, czuję się zmuszona podzielić się moją historią. Szczerze mówiąc, pewnego dnia napiszę książkę, ponieważ mam o wiele za dużo do przekazania początkującym przedsiębiorcom, ale na razie pozostanę skupiona i uziemiona, będę trzymać głowę do góry i świętować moje osiągnięcia, zarówno te duże, jak i małe.

Moja historia, w pigułce

Gdybyś zapytał mnie 10 lat temu, co będę robił dzisiaj, nie ma mowy, żebym odpowiedział, że będę dyrektorem generalnym firmy produkującej żywność. Co?! To szaleństwo. Zaczynałem w reklamie i marketingu wiele lat temu, pracując w dużych agencjach w wielkich miastach, takich jak Chicago, Londyn i San Francisco. Uwielbiałam zgiełk i gwar miejskiego życia! Potem życie potoczyło się w innym kierunku i moją rolą stało się bycie mamą trójki wspaniałych dzieci. Była to niezwykle satysfakcjonująca rola (i nadal jest), ale zaczęłam pragnąć czegoś więcej.

Wkroczyłam w świat zdrowia i wellness. Przez ponad dziesięć lat mieszkałam w północnej Kalifornii i zanurzyłam się w ekologicznym stylu życia. Inaczej postrzegałam życie, a mój mózg nieustannie wirował od pomysłów. Zaczęłam studiować surową żywność i holistyczne odżywianie i zdecydowałam, że muszę pójść o krok dalej. Zanim się zorientowałam, zostałam Certyfikowanym Odżywcą Surowej Żywności i Holistycznym Trenerem Wellness. Tak naprawdę nie chciałam zajmować się konsultacjami, chciałam tworzyć. Zawsze byłam bardziej kreatywna i potrzebowałam pracy rąk. Znalazłam niszę w branży i postanowiłam rzucić się na głęboką wodę, nie wiedząc, w co się pakuję i dokąd zaprowadzi mnie ta droga.

www.blendtopiafoods.com

Jestem żywym dowodem na to, że droga, którą obierzesz w życiu, niekoniecznie jest tą, którą skończysz. Na tym właśnie polega piękno życia. Gdyby wszystko było zaplanowane i przewidziane z wyprzedzeniem, w jak nudnym świecie byśmy żyli. Moja historia wciąż się pisze, więc nie jestem pewna, co mnie czeka, ale wiem, że jeśli pozostanę silna i skoncentrowana, dobre rzeczy nadejdą.

Rady, którymi mogę się podzielić z początkującymi przedsiębiorcami

 1. Bądź sobą i autorem swojej własnej historii. Wszyscystoimyprzed wyzwaniami, ale wybieraj to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, a nie to, co sprawia, że ktoś inny jest szczęśliwy.
 2. Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Niech siłą napędową, determinacją, pasją, pewnością siebie i nieustraszonością będą Twoim przewodnikiem.
 3. Słuchaj swojej intuicji. Jest wiele bałaganu i szumu w tle, które mogą powodować chaos i dezorientację, ale słuchaj swojego przeczucia i nie zgaduj po raz drugi.
 4. Miej kogoś, z kim możesz porozmawiać. Potrzebujesz osoby, z którąbędzieszmógł podzielić się swoimi przemyśleniami, pomysłami i wizją. Działanie w pojedynkę może sprawić, że poczujesz się odizolowany, a ja mogę Ci obiecać, że pomysły lepiej płyną, gdy jest współpraca.
 5. Daj sobie czas. Nic niedzieje się z dnia na dzień, to fakt. Jednym z najtrudniejszych elementów przedsiębiorczości jest cierpliwość. To próba woli i często jest bardzo frustrująca, ale nie trać koncentracji, ponieważ dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają.
 6. Nie trać wiary. Powiedzenie: "Gdy jedne drzwi się zamykają, otwierają się inne" ma w sobie wiele prawdy. Łatwo jest pozwolić, aby strach odwiódł Cię od podium, ale bądź silny i trzymaj się swojej pozycji.
 7. Znajdź ujście; sposób na odreagowanie. Cotydzień, jeśli nie codziennie, będziesz mieć potrzebę wyłączenia się. Pozwól swojemu umysłowi na tak potrzebną przerwę. Zaufaj mi, praca będzie nadal aktualna, ale TY nie dasz rady psychicznie, jeśli nie dasz sobie trochę czasu wolnego. Idź pobiegać, weź udział w zajęciach jogi, poczytaj książkę, obejrzyj odcinek na Netflixie, posłuchaj muzyki albo po prostu wyjdź na zewnątrz i B-R-E-A-T-H-E.
 8. Świeć przykładem. Możesz wierzyć lub nie, ale ludzie obserwują Cię i robią notatki. Uczą się od Ciebie i często patrzą na Ciebie jak na wzór do naśladowania. Dobrze jest pokazać im, że jesteś człowiekiem i że życie nie jest idealne, ale pozwól, by Twoje wewnętrzne światło rozbłysło. Bądź liderem.
 9. Bądź elastyczny i otwarty na zmiany. To bardzo ważne. Najlepsi przedsiębiorcy to ci, którzy słuchają. Miejsce, w którym zaczynasz, niekoniecznie będzie tym, w którym skończysz. Przekonałem się o tym wielokrotnie i niesamowicie jest obserwować, jak firmy (i ludzie) się zmieniają. Ostatecznie to konsumenci są u steru, a naszym zadaniem jest słuchanie i umiejętność zmiany kierunku w razie potrzeby.
 10. Media społecznościowe - przyjaciel czy wróg. Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, ale już wiesz dokładnie, co chcę powiedzieć. Wszystko, co widzisz w mediach społecznościowych, traktuj z przymrużeniem oka. Nie daj się wciągnąć w to, co robią inni (blogerzy, konkurenci z branży, ambasadorzy marki, celebryci itp.) Weź to za to, co jest. Pozwól sobie na czerpanie z tego inspiracji i kreatywności, ale nie pozwól, by Cię to przytłaczało. Oprzyj się chęci rywalizacji lub próbom dotrzymania kroku. Spójrzmy prawdzie w oczy, to, co widzisz w tych postach i historiach, to to, co oni chcą, abyś zobaczył. Czasem są one prawdziwe, a czasem ubarwione. Jest w tym trochę z działania "człowieka za kurtyną", więc nie daj się zwieść, ale ciesz się tym, co jest. Niech to będzie platforma do nawiązywania kontaktów i rozwijania biznesu - to z pewnością narzędzie, które możesz wykorzystać na swoją korzyść, ale po prostu dobrze się nim baw.
 11. Znajdź równowagę. Ta kwestia jest kluczowa. Do tego stopnia, że jest to jeden z pierwszych wpisów na moim blogu, który napisałam ponad rok temu. Założyłeś firmę, ponieważ napędzała Cię do tego pasja, co jest wspaniałe. Nie zapominaj jednak o tym, że poza pracą masz jeszcze inne życie. Znajdź tę równowagę i znajdź czas dla siebie.

Dziś świętuję DWA

Przede mną jeszcze długa droga, ale dziś świętuję wszystko, co do tej pory udało mi się osiągnąć. Przebyłam długą drogę w ciągu dwóch krótkich lat i chociaż czuję się, jakbym przebiegła Ironmana (x10), wciąż tu jestem i jestem podekscytowana przyszłością! 24 miesiące temu wystartowałam jako Roots True Foods, a dziś stoję tu jako Blendtopia, marka, która wchodzi na rynek krajowy i jest to szalenie ekscytujące! Będziemy nawet na targach Expo West w marcu, prezentując naszą linię produktów organicznych w Pawilonie Produktów Gorących, największych targach naturalnych na świecie. Co?! Nawet za milion lat bym sobie tego nie wyobraziła.

Na koniec, dlaczego bloguję

Ostatnią rzeczą, którą chcę poruszyć, jest to, dlaczego kocham blogowanie. Dla mnie jest to platforma, na której mogę się dzielić z innymi. Nauczyłam się tak wiele w branży zdrowia i odnowy biologicznej, więc blogowanie jest dla mnie twórczym ujściem, które pozwala mi dzielić się z innymi. Prowadzę również coaching wellness dla klientów, którzy chcą odzyskać zdrowie i jest to bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Najbardziej satysfakcjonujące są te dni, kiedy dowiadujesz się, że dokonałeś ogromnej zmiany na lepsze w czyimś życiu. To wielki komplement i właśnie dlatego kocham to, co robię. Chodzi przede wszystkim o wprowadzanie zmian.

A więc wypisuję się i zaczynam swój dzień! Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, proszę, zrób to. Uwielbiam słuchać ludzi. Chciałabym również szczególnie podziękować mojej niesamowitej rodzinie, która wspierała to moje szalone marzenie. Kocham Was wszystkich do księżyca i z powrotem!

Zdrowych błogosławieństw,

Tiffany Taylortiffany
@blendtopiafoods.com